85-82

Datum: zaterdag 12 september 2026 · 18:00
Team: Eredivisie
Locatie: Sportcomplex 1574, Leiden

Statistieken

ZZ Leiden blijft Paderborn Baskets voor

Zorg en Zekerheid Leiden heeft zaterdagavond de tweede oefenwedstrijd in eigen huis in winst omgezet. In de spannende wedstrijd werd het Duitse Paderborn Baskets met 85-82 verslagen. Voor coach Radenko Varagic zijn close games van belang, want de verwachting is dat dit in het aankomende seizoen nog wel vaker gaat voorkomen.

Zorg en Zekerheid Leiden opende met dezelfde starting five als in de twee eerdere oefenwedstrijden: Nik Graves, Jamie Bergens, Kjeld Zuidema, Jonathan Beagle en Sam Huurman. Beide ploegen begonnen het duel ietwat weifelend. ZZ Leiden was als eerste op de afspraak en kwam via een 9-0 run op een 11-3 voorsprong. Lang kon de ploeg daar niet van genieten, want Paderborn Basket 91 profiteerde in de laatste vijf minuten van slordigheden aan Leidse zijde, om het eerste kwart met een 14-16 voorsprong af te sluiten.

In het tweede kwart wisten beide ploegen de basket beter te vinden. Bij ZZ Leiden schoten Nik Graves en Jonathan Beagle zich voor rust al in de dubbele cijfers, waarbij Graves zijn complete arsenaal liet zien voor 15 punten. Bij Paderborn Basket 91 deed de Nederlandse international Emmanuel Ugbo van zich spreken met 11 punten in de eerste helft. Uiteindelijk ging ZZ Leiden met een 43-42 voorsprong rusten.

Na de pauze moest ZZ Leiden aanvankelijk pas op de plaats maken. De Duitse bezoekers liepen uit naar 43-50. Pas na drie minuten viel de eerste Leidse score te bejubelen: een turnaround jump shot van Anias Futrell. Met nog drie minuten te gaan in dit derde kwart kwam ZZ Leiden weer langszij: 54-54. Een score uit de fastbreak van Touko Tainamo bezorgde de formatie van Radenko Varagic een 62-61 voorsprong aan het eind van het derde kwart.

Via Roel van Overbeek en Jairo van den Berg bleef ZZ Leiden ook in het vierde kwart scoren. Echter, Paderborn Basket 91 wist niet van wijken. Vier minuten voor tijd sloeg ZZ Leiden na een driepunter van Kjeld Zuidema en een dunk van Anias Futrell na een steal een kloofje van zes punten: 82-76. Ugbo halveerde het verschil met een driepunter, waarna 54 seconden voor tijd beide ploegen weer naast elkaar stonden. Met twee rake vrije worpen bracht Nik Graves ZZ Leiden weer op voorsprong: 84-82. Na een misser van Ugbo stonden er nog seconden op het scorebord. Vrij snel werd er een fout gemaakt op Futrell, die slechts één vrije worp benutte: 85-82. Uit een Duitse time-out kreeg Ugbo nog een driepuntschot weg, maar dat trof geen doel.

Varagic vond het nuttig om een close game te spelen, maar echt tevreden was de coach niet. “Er zijn fases waarin dingen fout gaan, in de aanval, maar ook verdedigend. Paderborn is een goede ploeg, maar staat niet in verhouding tot de Belgische ploegen uit de BNXT League”

Scores ZZ Leiden: Nik Graves 21 (3 steals), Anias Futrell 19 (3 driepunters, 3 steals), Jonathan Beagle 10, Touko Tainamo 8 (8 rebounds), Sam Huurman 7, Roel van Overbeek 7, Jairo van den Berg 5, Jamie Bergens 5 en Kjeld Zuidema 3.