94-85

Datum: maandag 18 mei 2026 · 20:00
Team: Eredivisie
Locatie: Sporthal Kalverdijkje, Leeuwarden

Statistieken

Zorg en Zekerheid Leiden heeft in de tweede wedstrijd van de kwartfinale een nederlaag geleden tegen LWD Basket. In Leeuwarden werd het na verlenging 94-85, waardoor de stand in de serie weer in evenwicht is gekomen op 1-1. ZZ Leiden trad aan zonder Jibbe Sicking en zag ook Sam Huurman uitvallen na een akelige botsing. LWD Basket had naar aanleiding van afgelopen vrijdag defensieve aanpassingen gemaakt. Ze kwamen met een zoneverdediging en hier had ZZ Leiden het zichtbaar moeilijk mee. In de slotfase (Q4 en OT) kwamen de mannen van Spradley ook nog in de problemen door de foutenlast, waardoor Kruithof, Scott-Grayson en Maconda het einde van de wedstrijd niet haalden.

Het begin was voor LWD dat sterk opende. Ze kwamen op een 14-6 voorsprong, waarna Spradley routinier Schaftenaar inbracht. Hierdoor was er meer rust en kwam er een run van 8-0 met nog een heerlijk bommetje van diezelfde Schaftenaar. Na tien minuten stond het 18-18. Ook in het tweede kwart bleef het onrustig aan de kant van de Leidenaren. Bij een stand van 35-30 vluchtte Spradley in een timeout na opnieuw slordig balverlies. Het was te danken aan Brandon Bergsma dat het verschil bij de rust maar 6 punten was op 41-35.

Na rust leek ZZ Leiden het initiatief over te nemen. Via onder andere een driepunter van Javian McCollum werd het 46-46, waarna een dunk van Roberts de Leidse ploeg zelfs op voorsprong bracht. LWD reageerde direct en ging het vierde kwart in met een kleine voorsprong. In het vierde kwart liep de spanning verder op. Frierson bleef een plaag voor de Leidse defensie en noteerde uiteindelijk acht driepunters. Aan de andere kant nam Tyreek Scott-Grayson zijn verantwoordelijkheid in de slotfase. Met een driepunter en scores uit vrije worpen bracht hij ZZ Leiden opnieuw op voorsprong.

In de slotminuten ging het echter mis. Pryce was vanaf de vrije worplijn uiterst betrouwbaar (15 uit 17) en hield LWD in de wedstrijd. Na een gelijkmakende score van McCollum eindigde de reguliere speeltijd in 83-83 en moest overtime de beslissing brengen. Hier kwam ZZ Leiden snel in de problemen. Zonder Scott-Grayson en Maconda werd het steeds lastiger en scoren bleek een bijna onmogelijke opgave. LWD profiteerde optimaal en liep langzaam uit vanaf de vrije worplijn, waar Pryce en O'Boyle foutloos bleven. Zo stelde de thuisploeg de overwinning veilig: 94-85.

Bij LWD Basket was Frierson de grote man met 26 punten en acht driepunters, terwijl Pryce met name vanaf de vrije worplijn beslissend was. Aan Leidse zijde waren Scott-Grayson (20 punten) en McCollum (17 punten) de belangrijkste scorers. Door de nederlaag staat de serie weer gelijk en zal een derde wedstrijd dinsdagavond in Leiden moeten bepalen wie doorgaat naar de halve finale.