Zorg en Zekerheid Leiden heeft de 22-jarige guard Worthy de Jong aangetrokken. De Jong komt over van Challengers, dat komend seizoen weer Rotterdam Basketbal zal heten. Hij debuteerde in de Maasstad als eredivisiespeler. Daarvoor kwam hij uit voor Orca’s op Urk.

Worthy de Jong (van 14 maart 1988) speelt als shooting guard. Hij is 1.94 meter lang en toonde bij Rotterdam aan over een goed driepuntschot te beschikken. Hij kwam in zijn eerste eredivisieseizoen tot 36.7 procent (18 uit 49). In 34 wedstrijden speelde hij gemiddeld 20 minuten en kwam daarin tot 7 punten, 4 rebounds, 1.7 assists en 1.5 steals.

Qua score kwam hij tien keer in de dubbele cijfers met als toppers twee duels met 16 punten, een keer tegen WCAA Bergen op Zoom en een keer tegen EiffelTowers Den Bosch. Die laatste ploeg koos hij twee keer uit om zijn enige wedstrijden met meer dan tien rebounds te laten optekenen. Hij pakte in Den Bosch respectievelijk 11 en 12 rebounds.

Meer nieuwsberichten