Zorg en Zekerheid Leiden komt deze vrijdag al weer in actie. In België neemt de Leidse formatie het om 20.30 uur op tegen House of Talents Spurs Kortrijk, de formatie van bondscoach Johan Roijakkers. Kortrijk Spurs staat momenteel op een elfde plaats met vier gewonnen wedstrijden en vier nederlagen.

Het was natuurlijk fantastisch wat ZZ Leiden in de afgelopen twee thuiswedstrijden liet zien tegen Donar en vooral tegen de Belgische recordkampioen Filou Oostende. De Leidse formatie toonde aan niet afhankelijk te zijn van Tyreek Scott-Grayson, op wie Oostende zich verdedigend concentreerde. Vooral Javian McCollum toonde aan makkelijk te kunnen scoren als het nodig was. Hij kreeg daarbij steun van Sam Huurman die een van zijn beste wedstrijden in Leidse dienst speelde.

Het geeft ook aan dat ZZ Leiden over diverse wapens beschikt, want ook Lucas Kruithof en Stan van den Elzen (beide spelers zijn door Roijakkers opgenomen bij de laatste 14 spelers voor de WK-kwalificatiewedstrijden eind deze maand) weten wat het is om een voortrekkersrol te vervullen. Dat zal zeker nodig zijn in Kortrijk.

House of Talents Spurs Kortrijk was vorig seizoen dé verrassing van de BNXT League. Met veel pressie en een hoog tempo hadden alle ploegen het moeilijk in Kortrijk. Dit seizoen loopt het toch iets anders. Van de eerste vier wedstrijden gingen er drie verloren, waaronder een thuiswedstrijd tegen Union Mons-Hainaut. Daarna kwam er wel wat herstel. Door een eindsprint werd Donar in Kortrijk verslagen met 80-76. In Den Bosch wist Heroes het net te redden met 97-94. De laatste twee wedstrijden leverden ruime overwinningen op, maar dat was bij Rotterdam City Basketball (80-110) en thuis tegen PrismaWorx BAL (98-47).

Dat het nog niet zo vlot loopt, heeft ook te maken met de vele spelerswisselingen in Kortrijk. Kort voor de competitiestart vertrok DaJuan Harris. In oktober werd ook afscheid genomen van Jay Pal. Om de selectie aan te vullen, werd Sean Pouedet voor één maand aangetrokken. Darren Williams werd opnieuw vastgelegd voor het hele seizoen. Het tijdelijke contract met Pouedet is inmiddels ten einde. Joanic Grüttner Bacoul heeft zijn contract verlengd tot en met december, waar dat eerst tot de FIBA-break eind november zou zijn. Afgelopen week werd in onderling overleg ook afscheid genomen van Diego Bernhard.

Kihei Clark is inmiddels geland in België en zou vrijdag mogelijk al kunnen spelen. Clark is een slimme en dynamische playmaker die meteen voor impact kan zorgen. De club ziet in hem een versterking die zowel tempo als stabiliteit kan brengen in de guard line.

Bram Bogaerts is de topscorer van Kortrijk Spurs. Hij is gemiddeld goed voor 15.6 punten per wedstrijd. Bogaerts scoort regelmatig van achter de driepuntslijn. Tweede scorer is Darren Williams (15.2 punten per wedstrijd). De snelle Williams schuwt het schieten van driepunters niet. Daarnaast is hij gemiddeld goed voor 5.8 assists per wedstrijd.

Keon Ambrose-Hylton doet ook geregeld een duit in het zakje. De big man komt gemiddeld door met 13.3 punten en een team-high 6.4 rebounds per wedstrijd. De jonge Belg Noël Coleman zit gemiddeld ook nog in de dubbele cijfers met 10.0 punten per wedstrijd. Servaas Buysschaert (bekend van zijn tijd bij Filou Oostende), Jarne Lesuisse en Sam Hofman zijn talentvolle Belgische spelers die af en toe uit hun slof kunnen schieten.

Om in de top mee te blijven doen – ZZ Leiden deelt de koppositie met Windrose Giants Antwerp en Filou Oostende -, moet de Leidse formatie het duel winnend afsluiten. Die mogelijkheden zijn er zeker, maar het zal niet makkelijk gaan. Dat uitwedstrijden van week tot week kunnen verschillen bleek wel met de ruime zege in Charleroi en enkele weken terug met een forse nederlaag in Aalst. Vraag is dan ook welk ZZ Leiden we vrijdag aan het werk gaan zien.


BNXT_League Eredivisie House_of_Talents_Spurs Kortrijk Uitwedstrijd

Meer nieuwsberichten